Esnaf Camiasından Sağlık Müdürüne “Pandemi Teşekkürü” Ziyareti

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin

14-07-2021

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin,ve Oda başkanları ile birlikte Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli’yi ziyaret ederek, pandemi sürecindeki çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Ziyarette konuşan  MESOB Başkanı Şevket Keskin, “Sağlık çalışanları Covid-19 döneminde elinden geleni yaptı, yapıyor. Büyük bir emek verdiniz. Pandemi de herkes bir köşeye kaçarken, insanlar anasından, babasından sakınırken, insanlar çocuğundan kaçarken, siz o hastaların en yakınında durdunuz. Bütün hekimlerimize, hizmet veren tüm sağlık mensuplarına esnaf camiası olarak teşekkür ediyoruz. Türkiye’de ve Malatya’da çok başarılı bir pandemi ile mücadele kampanyası yürütüldü. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanımız sayın Dr. Fahrettin Koca dünyanın mücadele ettiği bu salgından ülkemizin en az zararla kurtulması için gece gündüz çalıştılar.” dedi.

Herkesin aşı olması gerektiğini ve Kurban Bayramı  sonrasında bütün esnaf camiası için bu konuda bir çalışma yürüteceklerini belirten Keskin, “Herkes mutlaka aşısını yaptırmalı. Bende iki doz aşımı yaptırdım. Bu beladan ancak aşı ile kurtulabiliriz. Herkesi aşı olmaya davet ediyorum. Esnafımız da aşısını yaptıracak” diye konuştu.

Ziyaret için teşekkür eden Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, “Esnaflarımız aldığımız kurallara harfiyen uydu. Biz ilk 3 dalgayı çok büyük kayıplar vererek geçirdik. Ancak aşının etkisi ile dördüncü dalgının daha hafif geçmesini bekliyoruz. Halen ilimizde Batı illerine göre aşılanma oranları çok düşük. Bu konuda da esnaflarımızdan destek bekliyoruz. Gerçekten her iki aşının da ne kısa vadede, ne de uzun vadede ciddi bir yan etkisi yoktur. Şuanda İngiltere örneği var, İngiltere’de günlük vaka sayıları 40 bine dayanmasına rağmen halen vefat sayıları bizim ülkemizle aynı. Çünkü aşılanma oranları bizden yüzde 25-30 oranında daha fazla. Bizde bayram sonrasında o rakamlara ulaşacağız. Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum” ifadelerini kaydetti.

Anket